contact@mag4u.ro
Cos
Coșul de cumpărături este gol!
It's not too late to fix it :)

Aparat Espressor automat PROFESIONAL cu racord apă – Dual Boiler + 2 containere pudră – Yunio by Dr. Coffee X100

Model: MAGYX100
Producători Yunio
La comanda
19.818,59 Lei Ex Tax: 16.379,00 Lei
Plata
Plata
Card online-Numerar la livrare-Ordin de plată
Livrare
Livrare
Livrare 1-2 zile lucratoare prin Curier sau EasyBox
Garantie
Garantie
12 luni persoane juridice / 24 luni persoane fizice
Transport gratuit
Transport gratuit
de la 250 lei si retur gratuit
Cere pe SEAP!
Cere pe SEAP!
Achiziție directă rapidă pentru instituții publice. Cere oferta acum!

Descriere Aparat Espressor automat PROFESIONAL cu racord apă – Dual Boiler + 2 containere pudră – Yunio by Dr. Coffee X100

Descriere scurtă

Espressor automat profesional Yunio X100 cu racord direct la apă, sistem Dual Boiler, 2 containere pentru pudră (cacao + lapte praf). Pentru 70-100 cești/zi. Ideal pentru birouri mari, hoteluri și restaurante.

Vârful de gamă Yunio. Două cazane separate (cafea și spumă simultan), două containere pentru ciocolată și lapte praf, racord direct la apă. Pentru birouri mari, hoteluri și restaurante.

Yunio by Dr. Coffee X100 este un espressor automat profesional destinat locațiilor cu consum mediu și ridicat de cafea (70–100 cești/zi). Echipat cu râșniță ceramică, sistem dublu boiler, conectare directă la rețeaua de apă și două recipiente pentru produse instant (2 × 1 kg), X100 poate prepara rapid o gamă variată de băuturi pe bază de cafea, lapte și ciocolată. Ecranul tactil intuitiv și funcțiile automate de curățare asigură o utilizare simplă și eficientă în mediile profesionale.

Espressor automat PROFESIONAL cu racord apă – Dual Boiler + 2 containere pudră – Yunio by Dr. Coffee X100

Specificații tehnice complete

SpecificațieValoare
ModelYunio by Dr. Coffee X100
Tip aparatEspressor automat profesional
Utilizare recomandată70 – 100 cești/zi
Alimentare apăRacord direct la rețeaua de apă
Rezervor cafea boabe1.200 grame (1.2 kg)
Containere produse instant2 recipiente (lapte pudră și/sau ciocolată)
Capacitate recipiente instantpână la 2 × 1 kg
Recipient zațaproximativ 70 de porții
RâșnițăCeramică profesională
BoilerSistem dublu boiler (Dual Boiler)
EcranTouchscreen color
Număr băuturi programabilepână la 24
Sistem curățareAutomat
Apă fierbinte separatăDa
Putere2.900 W
Alimentare electrică220–240 V / 50–60 Hz
Dimensiuni (L × A × H)340 × 545 × 620 mm
Greutate26 kg


Problema pe care o rezolvă X100

Există locații unde cafeaua nu este un serviciu secundar, ci un punct central:

Restaurante unde ospătarii nu au timp să aștepte 30 de secunde între cafea și spumă

Hoteluri cu mic dejun bufet unde 50 de persoane vor cafea în același timp

Birouri corporate de peste 50 de angajați unde aparatul funcționează non-stop

Săli de conferințe unde pauzele sunt scurte și toată lumea vrea cafea rapid

Pentru aceste locații, un espressor automat obișnuit nu este suficient. X100 este răspunsul.

Ce înseamnă Dual Boiler (două cazane)

Majoritatea espressoarelor automate au un singur cazan. Același cazan încălzește apa pentru espresso și produce abur pentru spumă. Problema este că nu poate face ambele în același timp. După ce faci un espresso, trebuie să aștepți să crească temperatura pentru abur.

X100 are două cazane separate:

Boiler 1 – presiune constantă pentru espresso

Boiler 2 – abur instantaneu pentru spumă

Rezultatul: puteți face espresso și spumă de lapte simultan. La un restaurant, asta înseamnă timpi de așteptare tăiați la jumătate.

Două containere pentru pudră – nu doar cafea

X100 are două recipiente de câte 1 kg pentru produse instant:

Unul pentru cacao (ciocolată caldă, mocaccino)

Unul pentru lapte praf sau ceai solubil (chai latte, matcha)

Astfel, un singur aparat face: espresso, cappuccino, latte, ciocolată caldă, chai latte și apă pentru ceai.

Racord direct la apă – nu mai umpli niciodată

X100 nu are rezervor de apă. Se racordează direct la rețeaua de apă și, opțional, la canalizare pentru drenaj. 

Nu mai umple nimeni rezervorul niciodată

Apa este mereu proaspătă, direct de la țeavă

Dacă montați și drenajul, nimeni nu mai golește nici tava

Atenție: trebuie să aveți o priză de apă și canalizare lângă aparat. Dacă nu aveți, acest model nu este pentru dumneavoastră.

De ce am ales X100 în portofoliu

Este singurul aparat din gamă care poate face față unui restaurant, unui hotel sau unui birou de peste 50 de persoane. Clienții noștri din HoReCa nu își permit timpi de așteptare. X100 le oferă viteză, versatilitate și fiabilitate.

Curățenia

X100 are un sistem complet automat de curățare:

Clătire circuit cafea – automat, după fiecare preparare

Clătire circuit abur – automat, după fiecare utilizare

Spălare sistem lapte – automat, programată

Avertizare curățare pudră – ecranul spune când trebuie curățate containerele

Dezalcifiere – programată automat în funcție de duritatea apei

Cât timp pierdeți?

O dată pe săptămână: curățați containerele de pudră (se scot, se spală)

O dată pe lună: verificați filtrele de apă (dacă aveți)

Restul: aparatul face totul singur

Avantajul dual boiler pentru curățenie

Deoarece are două circuite independente (unul pentru cafea, unul pentru abur), puteți curăța unul în timp ce celălalt funcționează. Zero downtime – nu trebuie să opriți aparatul pentru întreținere. La alte aparate, întreținerea înseamnă 30 de minute de oprire. La X100, întreținerea se face în fundal.

Caracteristici principale – rezumat

Conectare directă la rețeaua de apă – fără rezervor de umplut

Două containere pentru produse instant (lapte praf și ciocolată) – câte 1 kg fiecare

Sistem automat de spălare și întreținere – curățenie fără efort

Râșniță ceramică de înaltă durabilitate – aromă pură, fără încălzirea boabelor

Boiler dublu – preparare simultană a cafelei și a băuturilor pe bază de lapte

Interfață cu ecran tactil color – 24 de rețete personalizabile

Conceput pentru birouri, hoteluri, săli de conferințe și locații HoReCa cu consum ridicat

Întrebări frecvente

1. De ce este obligatoriu racordul la apă?

Pentru că X100 nu are rezervor de apă. Este construit special pentru a fi conectat direct la rețea. Dacă nu aveți apă și canalizare lângă aparat, acest model nu este pentru dumneavoastră.

2. Ce înseamnă Dual Boiler?

Două cazane separate. Unul face espresso, celălalt face abur pentru spumă. Le puteți folosi simultan. La aparatele normale trebuie să așteptați între operațiuni.

3. Ce fel de pudră pot folosi?

Două recipiente a câte 1 kg fiecare: unul pentru cacao (ciocolată caldă, mocaccino) și unul pentru lapte praf sau ceai solubil (chai latte, matcha).

4. Se poate folosi și cu rezervor de apă dacă nu am racord?

Nu. X100 nu are rezervor. Racordul la apă este obligatoriu.

5. Cât de des se curăță?

Aparatul are sistem automat de spălare. Trebuie doar să curățați containerele de pudră o dată pe săptămână și să verificați filtrele de apă o dată pe lună.

6. Ce garanție are?

PJ -12 luni, service în România.

PF-24 luni, service în România.


Reviews about Aparat Espressor automat PROFESIONAL cu racord apă – Dual Boiler + 2 containere pudră – Yunio by Dr. Coffee X100

0
Logare
5 star-y-icon.svg
0
4 star-y-icon.svg
0
3 star-y-icon.svg
0
2 star-y-icon.svg
0
1 star-y-icon.svg
0

Questions and Answers (FAQ) Aparat Espressor automat PROFESIONAL cu racord apă – Dual Boiler + 2 containere pudră – Yunio by Dr. Coffee X100